مرکز رشد واحدهای فناور

رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی: با ارائه آمارهای صحیح می توان از سیاه نمایی های دشمنان خارجی جلوگیری کرد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۲:۵۴ کد : ۸۷۴۸ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۰۶۰
رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی:  با ارائه آمارهای صحیح می توان از سیاه نمایی های دشمنان خارجی جلوگیری کرد.

جلسه توجیهی آموزشی  پرسشگران طرح سیمای زندگی دانشجویان  به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی واحد کرمان، دکتر بابک آل طه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در ابتدای جلسه توجیهی آموزشی  پرسشگران طرح سیمای زندگی دانشجویان،‌ضمن خیر مقدم به حاضرین اظهارکرد :با توجه به اینکه در دانشگاه با قشر جوان و دانشجو روبرو هستیم بنابراین آگاهی از وضعیت فکری و منش این نسل می تواند ما را در شناخت بیشتر و بهتر این عزیزان  یاری رساند.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح سیمای زندگی دانشجویی در واحد کرمان ، این طرح را از جمله طرح های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی دانست و عنوان کرد:داده های واحدها و مراکز دانشگاهی در برنامه ریزی های کلان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی  تاثیرگذار است به همین دلیل از همه اساتید واحد های دانشگاهی انتظار میرود با جدیت طرح سیمای زندگی دانشجویی را پیگیری نمایند تا نتایج ملموس تر و مطلوب تری را شاهد باشیم.

در ادامه این جلسه  دکتر کامران گنجی رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه آزاد اسلامی،با ابراز تاسف از ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و پدر معنوی دانشگاه آزاد اسلامی  اظهار کرد: وزارت علوم در سال های اخیر، اجرای طرح سیمای زندگی دانشجویان را برای بررسی وضعیت کلی آموزشی و سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان در سطح کشور آغاز کرده است.

وی با اشاره به تائید این طرح توسط هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی و دستور ریاست عالی دانشگاه  مبنی بر اجرای این طرح در واحد ها و مراکز تصریح کرد: با توجه به پتانسیل انسانی و تخصص اساتید ، دانشگاه آزاد اسلامی ، اجرای این طرح بصورت مقدماتی و با استفاده از ابزارها و نرم افزارهای بومی شده است.

این مقام مسئول  بابیان اینکه هدف ما از انجام مقدماتی و پایلوت این طرح دستیابی به ابزارهای مناسب روان سنجی و استخراج آنها است، اظهار کرد: اعتقاد ما در دانشگاه آزاد اسلامی این است که اگر دانشجویان را با امیدواری و بدون افسردگی به جامعه تحویل دهیم بزرگترین کار فرهنگی را انجام داده ایم.

او افزود: در ابتدا یک جامعه آماری چهار هزار نفره از دانشجویان و چهارماه تلاش همکاران در دانشگاه آزاد اسلامی صرف شناخت و تهیه ابزارهای مناسب شد تا بتوانیم این طرح را با نتیجه مطلوب ارائه کنیم و بعد از آن بر اساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد تا این طرح در سطح کشور و باحضورصد هزار نفر از دانشجویان دانشگاه انجام شود.

گنجی  با تاکید بر اینکه اگر جامعه دانشگاهی سالم داشته باشیم قطعا بخش عمده ای از جامعه از آسیب ها ی روانی و اجتماعی  مصون خواهند بود، گفت: دانشجویان در آینده مسئولیت های مختلف دولتی و غیردولتی را برعهده خواهند گرفت و در نهایت آینده کشور را تشکیل می دهند و سلامت این قشر از جامعه باید یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین باشد.

وی بابیان اینکه با ارائه آمارهای صحیح می توان از سیاه نمایی های دشمنان خارجی جلوگیری کرد عنوان کرد:رسالت ذاتی و اصلی دانشگاه پرورش دانشجویان با روش های مناسب آموزشی و پرورشی وتحویل به جامعه تحویل است.

رئیس اداره مشاوره و روانشناختی دانشگاه با اشاره به تاثیرگذاری اساتید با تخصص های مختلف بر شکل گیری شخصیت دانشجویان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم دارد سبک زندگی، بهداشت و سلامت همه جانبه دانشجویان را در سطح چشمگیری افزایش دهد و در این راستا بخشنامه های مختلفی در زمینه مشاوره های دانشجویی تصویب و به واحد های دانشگاهی ابلاغ شده است.


نظر شما :